Optimální ergonomie

Pro bezpečnou práci bez únavy.

Ergonomie na pracovišti má stále vyšší hodnotu. Protože je důležitým článkem mezi optimální manipulací a komfortním využíváním stroje. Avšak i s ohledem na vysokou hospodárnost, a obzvláště s ohledem na bezpečnost práce a lidskost. Kritéria, která nový stroj TB13 PLUS v mnoho detailech příkladně splňuje.

Optimální práce z ergonomického hlediska nezávisle na tělesné výšce.

Důležitým charakteristickým znakem stroje TB13 PLUS je zešikmená čelní deska a ideální umístění ovládacích prvků, které zaručuje optimální vidění a manipulaci pro velké i malé osoby. Zajímavá a rozhodující vlastnost zejména pro učňovské dílny. Příjemné osvětlení pozadí displeje a ideální, neozařující osvětlení stolu / nohy stroje, vybavené výkonnými LED diodami s vysokou životností, představují další vynikající vlastnost zvyšující komfort obsluhy.

Perfektní obsluhovatelnost i vsedě. Pouze jeden z dalších ergonomických plusových bodů nového stroje TB 13 PLUS

Prostřednictvím inovativního přestavitelného stolu poskytuje stroj ideální podmínky pro práci vsedě i vestoje. Stroj TB13 PLUS takto nabízí i předurčenou vrtací technologii pro pracoviště vsedě – například v dílnách pro postižené. Nově vyvinutý kryt vrtání poskytuje nejen na těchto pracovištích maximální bezpečnost bez ohrožení obsluhy. Vylučuje sáhnutí mezi vrtáky, kolem poletující vrtací třísky nebo zachycení vlasů. I v případě nové koncepce nehlučného motoru stroje TB13 PLUS s nejmenším možným hlukovým zatížením stál ve středu zájmu opět člověk.